Centrala PL: 0048 616 265 600

PEMA jako prekursor ekologicznej technologii Dual Fuel

Od 2012 roku firma PEMA oferuje swoim klientom pojazdy na wynajem, które mogą być zasilane mieszanką oleju napędowego i gazu. W technologii „Dual Fuel” w suwie ssania do oleju napędowego dodawany jest autogaz (LPG), dzięki czemu zmniejsza się zużycie oleju, a spalanie przebiega bardziej ekologicznie.

W ten sposób firma PEMA toruje drogę innowacyjnej i zrównoważonej technologii.

 
 • Klienci PEMA w ostatnich latach bez najmniejszych problemów pokonali aż 35 mln kilometrów, korzystając z technologii Dual Fuel – to dowód na to, że: technologia się sprawdza!
 • PEMA dzięki długoterminowemu doświadczeniu potwierdza wykonalność techniczną przyszłościowego systemu oraz otwiera nowy rynek zbytu dla gazu LPG.
 
 
 • LPG uzyskiwany jest jako produkt uboczny w procesie wydobycia i rafinacji ropy naftowej.
 • Dzięki referencjom PEMA próbuje wyeliminować uprzedzenia do systemów Dual Fuel, co sprzyja dalszemu rozpowszechnianiu tej technologii.
 

 

PEMA wyznacza standardy techniczne na rynku

Celem, który wyznaczyła sobie firma PEMA, jest posiadanie oferty w miarę młodej floty z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi – co roku inwestujemy w blisko 3000 nowych ciągników siodłowych i samochodów. Przy czym z pomocą własnych rozwiązań chcemy z nawiązką spełniać standardy ochrony środowiska wynikające z przepisów prawa.

 
 • DZaangażowanie PEMA, jednej z największych firm zajmujących się wynajmem pojazdów użytkowych niezależnych od producentów w Europie, jest wzorcem dla reszty rynku.
 • Jako wypożyczalnia firma PEMA udostępnia swoim klientom innowacyjne technologie, przejmując wszelkie ryzyko związane z zakupem – dzięki temu zmniejszają się bariery psychologiczne związane z wykorzystywaniem nowych technologii.
 
 
 • Postęp technologiczny prowadzi do powstania coraz wydajniejszych układów oczyszczania spalin i układów napędowych.
 

Elektrociepłownia w firmie PEMA

Elektrociepłownia PEMA udowadnia, że firma PEMA kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju nie tylko w swoim parku samochodowym, lecz również w zakresie działalności czysto przedsiębiorczej. Elektrociepłownia PEMA została wyróżniona nagrodą Environmental Efficiency Award. Oprócz zmniejszenia potencjalnego zagrożenia dla środowiska oraz znacznego ograniczenia zużycia energii uwagę poświęcono również kwestii poprawy samopoczucia pracowników PEMA.

Kilka imponujących kluczowych danych:

 

 
 • Roczne zużycie CO2 zmniejszono o ponad 400 t
 • Trwałe ograniczenie zużycia energii
 
 
 • Lepsze zarządzanie temperaturą, bardziej celowe wykorzystanie energii i lepsze samopoczucie pracowników
 • Zmniejszenie potencjalnego zagrożenia dla środowiska oraz eliminacja kosztów kontroli i konserwacji dzięki rezygnacji ze zbiornika oleju opałowego
 

Nowa myjnia i nowa kabina lakiernicza

Również zastosowanie nowej biologicznej instalacji do uzdatniania wody z części warsztatowej pokazuje, że PEMA odpowiedzialnie korzysta z zasobów.
Myjnia ma pojemność ok. 14 000 litrów. Przed nią dodatkowo zastosowano osadnik o pojemności 31 metrów sześciennych.

Przy budowie nowej kabiny lakierniczo-suszarniczej o długości 19,5 metra również kierowano się kwestiami ekologicznymi. Urządzenie posiada system separacji suchej oraz pionową prowadnicę powietrza z przetwornicą częstotliwości i jest zasilane energią cieplną pochodzącą z elektrociepłowni firmy. Ponadto kabinę można podzielić przy pomocy bramy rolowanej. W ten sposób lakierowanie i suszenie może się odbywać niezależnie od siebie w dwóch zamkniętych pomieszczeniach.

Czy masz jakieś pytania lub chcesz uzyskać osobistą poradę? Skontaktuj się z nami! Czekamy na Twoje zapytanie.

KONTAKT